SKRIN, porslin/mässing, Sevres liknande märkning, 1800-/1900-tal.

320344. SKRIN, porslin/mässing, Sevres liknande märkning, 1800-/1900-tal.

Blå bottenfärg med gulddekor, motiv med Napoleon till häst på locket, blomdekor invändigt. Höjd 13, längd 32, bredd 22 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 441