KERAMIKFIGURINER, 6 st, 1900-1970.

320230. KERAMIKFIGURINER, 6 st, 1900-1970.

Tillverkar bl.a Bing & Gröndahl och Kunglig Dansk.
Höjd 4,5 - 12 cm.
Meissen-figur, höjd 8 cm.
Dockhuvud märkt LM, F, samt H 1,5.
Sittande flicka i målat stengods med otydlig signering.

Bruksslitage, dockhuvud med spricka, meissen-figurin med två nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 4,5 - 12 cm.
Meissen-figur, höjd 8 cm.

Antal besök: 1 160