ORIENTALISK MATTA, Bachtiari, Persien, ca 300 x 200 cm.

320169. ORIENTALISK MATTA, Bachtiari, Persien, ca 300 x 200 cm.

Polykrom, stor mitt-medaljong på vinröd botten, stiliserade påfågelmotiv med växtornament.

Smärre bruksslitage, mindre lagning på ett ställe.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 726