3199862. Trix modelljärnväg, 1930-tal.
HO-mätare. Plåt, bemålad polykrom. Bestående av: 1 traktorlok med anbud (20/053), 1 'Standard Express' tankfartyg, Jamaica bananbil (20/65), tankfartygslok (20/054), bagagebil (20/151), personbil (20/152), sovbil, 1 lång timmerbil, 1 'OLEX BP' tankbil, lågsidad bil med bromslåda (20/71), lågbil (20/71), låg bil (20/71) 20/71)), öppna bilar (20/74), timmervagnar, internationella personbilar och 3 bulkvagnar (varav en är en modell från en annan tillverkare. Plus en bunt skenor och tillbehör. ().
Tecken på slitage, korrosion och defekter på platser.
En funktionell garanti tillhandahålls inte.