Trix modelljärnväg, 1930-tal.

Trix modelljärnväg, 1930-tal.
3199862. Trix modelljärnväg, 1930-tal.

HO-mätare. Plåt, bemålad polykrom. Bestående av: 1 traktorlok med anbud (20/053), 1 'Standard Express' tankfartyg, Jamaica bananbil (20/65), tankfartygslok (20/054), bagagebil (20/151), personbil (20/152), sovbil, 1 lång timmerbil, 1 'OLEX BP' tankbil, lågsidad bil med bromslåda (20/71), lågbil (20/71), låg bil (20/71) 20/71)), öppna bilar (20/74), timmervagnar, internationella personbilar och 3 bulkvagnar (varav en är en modell från en annan tillverkare. Plus en bunt skenor och tillbehör. ().

Tecken på slitage, korrosion och defekter på platser.
En funktionell garanti tillhandahålls inte.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 733