EN MATSAL MED GEORGE V SILVER BESTICK.

3196607. EN MATSAL MED GEORGE V SILVER BESTICK.

Sheffield 1913/14, tillverkare Joseph Rodgers & Sons, pärlhandtagen monogrammade BH, bestående av elva bordgafflar, sex soppskedar, sex teskedar, tio fiskgafflar, elva fiskknivar, dessertgaffel och sked, 103,8 oz.

Ytrepor och gnidning, lite slitage på pinnarna.

Tema

Christmas Jewellery & Silver

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Christmas Jewellery & Silver

Antal besök: 716