TESERVISDELAR, porslin, 6 delar, Rörstrand, Marianne Westman samt Herta Bengtsson.

319323. TESERVISDELAR, porslin, 6 delar, Rörstrand, Marianne Westman samt Herta Bengtsson.

2 st tekoppar/ frukostkoppar. Beige glasyr med dekor av vita prickar. Marianne Westman Rörstrand. Höjd 7 cm. Märkta Rörstrand Sweden handmålad MW.
2 st tefat. Marianne Westman Rörstrand. Diameter 18,5 cm. Märkta Rörstrand Sweden handmålad MW.
3 st tekoppar, vit glasyr. "Blå eld" Herta Bengtsson, Rörstrand. Höjd 7,5 cm. Märkta Rörstrand Sweden 602, samt Rörstrand made in Sweden, Rörstrand Inc.

Bruksskick.
"Blå eld" koppar med fotringsnagg samt några glasyr mistor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 1 961