5 förrättstallrikar, diameter 21,5 cm
10 mattallrikar, diameter 24,5 cm
10 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm
10 assietter, diameter 17,5 cm
5 ovala uppläggningsfat, längd 25-37 cm
2 uppläggningsfat med läng och bredd 22,5 cm
1 kaffekanna samt såsskål.
1 assiett samt såsskål med nagg, i övrigt dekorslitage.
1 kaffekanna samt såsskål.