3190319. SEVERIN HANSEN. MATBORD, Haslev, Danmark.
Palisander. Rund skiva, 2 iläggsskivor à 50 cm. Nedfällbart stödben i svartlackerad metall. Diam 116, höjd 71,5 cm.
CITES-intyg medföljer. Exporttillstånd krävs för export utanför EU.
Bruksslitage, enstaka fina repor. Listen saknas på en liten del av sargen.