3189945. RETRO VÄGGKLOCKA.
3189945. RETRO VÄGGKLOCKA.
En batteridriven kontorsväggklocka i mitten av 1900-talet med klaff över drift i vitt med kvartsurverk. Detaljhandelsklistermärke på baksidan, 977005 MADE IN HONG KONG. 42 cm x 32 cm x 12 cm.
Otestad, vissa märken och slitage men ser generellt ut att vara i gott skick.