Tavla "Gott nytt år 1918" akvarell med tomte 16x13 cm med ram. Häst med timmerkälke i vinterlandskap blandteknik signerad Elsie Carlsson. 24x31 cm. Levada Rabacal, Madeira akvarell 22x13 cm. Signerad möjligen V.Römer.