MATSERVIS, 30 delar, "Tre blommor" Arthur Percy, Gefle, 1900-talets första hälft.

318867. MATSERVIS, 30 delar, "Tre blommor" Arthur Percy, Gefle, 1900-talets första hälft.

10 flata tallrikar, 25,5 cm..
8 djupa, diam 25,5 cm.
3 förrättstallrikar. diam 22 cm.
6 assietter, diam 19 cm.
Terrin med lock på fat.
2 fat, längd 39-44 cm.

Slitage, enstaka nagg samt smärre missfärgningar förekommer. Större fatet med missfärgning. Terrin med smärre hårsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 flata tallrikar, 25,5 cm..
8 djupa, diam 25,5 cm.
6 assietter, diam 19 cm.
Terrin med lock på fat.
2 fat, längd 39-44 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 3 712