KAFFESERVIS, porslin, 36 delar, Bing & Gröndahl, Carl Larsson motiv, Danmark.

318741. KAFFESERVIS, porslin, 36 delar, Bing & Gröndahl, Carl Larsson motiv, Danmark.

12 st kaffekoppar, höjd 7 cm. 4 olika motiv.
12 st kaffefat, diameter 13 cm.
12 st assietter, diameter 17 cm. Genombrutenkant samt 4 olika motiv, "Blomstervinduet" "Mors og småpigernes vaerelse" "Iduna" samt "Frokost under det store birkettrae"

1 kopp kantnagg
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 kopp kantnagg
Bruksskick.

Antal besök: 3 305