PAPEGOJOR, glaserad terracotta, 2 st, troligen 1900-talet, Kina.

318696. PAPEGOJOR, glaserad terracotta, 2 st, troligen 1900-talet, Kina.

Papegojor glaserad i grönt, rött, svart och gult, höjd ca 19,5 cm.

Slitage i form av minimala avslag och mindre färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 671