MATGRUPP 7 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

318578. MATGRUPP 7 delar, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Lackerad antikvit, bronserade detaljer, fleuroner, kannelerade avsmalnande ben. Stolar med lös tygklädd sits.
Runt bord diam 110 cm, med två iläggsskivor 50x110 cm. Längd med en iläggsskiva, 160 cm.

Slitage, förekomst av färgbortfall, smärre repor, fläckar på tyg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 073