Nathaniel Everett Green (brittisk, 1823-1899) ”Eythrope” föreställande en man på en sjö vid ett hus, akvarell signerad nere till höger, inrymd i en förgylld och glaserad ram 65 cm x 52,5 cm inklusive ram.