Byrå med 3 större och 2 mindre lådor, metallmbeslag. Höjd 82, inklusive spegel 194 cm, längd 99 , bredd 53 cm.
Slitage, fläckar, fuktfläckar, repor. Spegel med fläckar.
Nyckel/nycklar finns.