DANIEL VERTANGEN, HANS KRETS, OMKRING ÅR 1700.

3185164. DANIEL VERTANGEN, HANS KRETS, OMKRING ÅR 1700.

Oljemålning på duk (dubblerad). Diana och Actaeon. Bildyta 54x73 cm. 75x92 cm med ram.
Proveniens: Herr Ingeniör Erik Ivar Wihlborg, Hälsingborg, därefter i arv. Kvittens dat 23.2 1937 och utlåtande från Professor August Hahr dat 27.1 1936 medföljer.

Dubblerad duk. Lagning, retuscher och krackelering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 001