GLAS OCH SKÅLAR, glas och kristall, 14 delar, bland annat Orrefors.

318509. GLAS OCH SKÅLAR, glas och kristall, 14 delar, bland annat Orrefors.

6 snapsglas med puntelmärke, höjd cirka 11 cm
6 vattenglas, Iittala, höjd 6,8 cm
Kristallskål, Orrefors, höjd 11 cm, diameter 19 cm
Glasskål, höjd 10 cm, diameter 16 cm.

Bruksslitage
Nagg i ett snapsglas fot.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage
Nagg i ett snapsglas fot.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 802