HÄNGSKÅP, allmoge, daterat 1796.

318507. HÄNGSKÅP, allmoge, daterat 1796.

Med dörr och två hyllplan invändigt.
Märkt Ano 1796.
Längd 41 cm.
Bredd 24 cm.
Höjd 48 cm.

Bruksslitage, fläckar, senare bemålat, sprickor/skador, troligen någon form av skumgummirester på baksida.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Märkt Ano 1796.
Längd 41 cm.
Bredd 24 cm.
Höjd 48 cm.

Nycklar saknas.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 297