PARTI GLAS, 34 delar, mestadels assietter, bland annat "Reffla", Athur Percy, Gullaskruf.

318292. PARTI GLAS, 34 delar, mestadels assietter, bland annat "Reffla", Athur Percy, Gullaskruf.

6 assietter, dekor av druvor, märkt KG Indonesia, diameter 18,5 cm.
7 assietter, klarglas, stjärna i botten, diameter 16,5 cm.
10 assietter, klarglas, diameter16,5 cm.
Skål, Arcoroc, France, höjd ca 13 cm.

Reffla:
3 gröna assietter, diameter 16 cm.
6 röda assietter, diameter 14 cm.
Rött fat, diameter 10 cm.

Bruksslitage, repor, mindre nagg, en grön assiett med avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Reffla:
Rött fat, diameter 10 cm.

Antal besök: 2 452