STOLAR ett par, nyrokokostil + PELARBORD nyrokoko 1800-/1900-tal.
318023. STOLAR ett par, nyrokokostil + PELARBORD nyrokoko 1800-/1900-tal.
Stolar med stoppad stits, tygklädd med mönsterpräglad blå sammet, nyrokokostil, 1900-talets andra hälft.
Pelarbord nyrokoko, 1800-talets andra hälft, höjd 72 cm, oval skiva 47x45 cm.
Stolar med visst slitage, bord med slitage, förekomst av torrsprickor.