LAMPKUPOR, 6 st, samt BRÄNNARRÖR, 15 st, glas, 1900-talets slut.

317720. LAMPKUPOR, 6 st, samt BRÄNNARRÖR, 15 st, glas, 1900-talets slut.

4 kupor, Holmegaard, diameter ca 23 cm.
2 kupor, diameter ca 25 cm.
10 brännarrör, diameter ca 5, höjd 25,5 cm
4 brännarrör, diameter ca 4, höjd 25,5 cm.
1 brännarrör, diameter ca 4, höjd 19,5 cm.

Nagg, ytsmuts, brännarrör ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 kupor, diameter ca 25 cm.

Antal besök: 1 042