TAKKRONA, mässing, prismor, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

317660. TAKKRONA, mässing, prismor, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Takkrona behängd med olikslipade prismor. Mittdel med obelisk.
7 ljuspunkter.
Höjd 68 cm.
Lampans höjd 58 cm.
Diameter ca 44 cm.

El ej funktionstestad.
Flera prismor saknas.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

7 ljuspunkter.
Höjd 68 cm.
Lampans höjd 58 cm.
Diameter ca 44 cm.

El ej funktionstestad.
Flera prismor saknas.
Bruksskick.

Antal besök: 983