317552. MATSALSBORD, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.
Längd 130 cm, bredd 103 cm, höjd ca 77 cm. 2 iläggsskivor à 50 cm vardera. Total längd på bordet inklusive iläggsskivor: 230 cm.
Slitage, repor märken. Iläggsskivor ej original, en listbit saknas.