317294. SMYCKEN 4 delar, delvis silver, 1900-tal.
Halsband, vitmetall.
Ring, silver med agat, storlek ca 17.
1 par örhängen med dekor av blad, silver, Polen, höjd ca 5 cm.
1 par, silver, pigglängd ca 9 mm.
Bruksslitage. Lås på halsband senare kompletterad.
Halsband, vitmetall.