KRAVATTER, BÄLTEN, NÄSDUKAR, mm.

3171686. KRAVATTER, BÄLTEN, NÄSDUKAR, mm.

Stor samling diverse.

Proveniens: Arne Häggqvist.
Under 1990-talet och in på 2000-talet ställdes slipssamlingen ut på Lennart Karlssons restaurang Baldakinen i Stockholm.

Bild på slipsbibeln Kravatten som lust och last: slipsens historia och psykologi, ingår ej i utropet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stor samling diverse.

Proveniens: Arne Häggqvist.

Antal besök: 155