317143. SKÅL OCH KARAFF, glas, 2 delar, bland annat Ulrika Hydman Vallien.
Karaff, Holmegaard, höjd 18,5 cm
Skål, Ulrika Hydman Vallien, Kosta Boda, höjd 17 cm. längd 28 cm.
Bruksslitage
Skålens svarta färg släpper när man gnuggar på den!
Några repor i skålens svarta färg.