ANDERS ZORN. "EKA", 1913.

ANDERS ZORN. "EKA", 1913.
3169154. ANDERS ZORN. "EKA", 1913.

Signerad och daterad i plåten samt signerad i blyerts, etsning på van Welderen zonenpapper (vattenstämpel), plåtyta 90x120 mm, bladmått 23x28,5 cm.
Referens: Hjert&Hjert 266.

Bladet kraftigt gulnat.

Anders Zorn (1860–1920)

Gör en kostnadsfri värdering!

Referens: Hjert&Hjert 266.

Bladet kraftigt gulnat.

Anders Zorn (1860–1920)

Antal besök: 841