3169154. ANDERS ZORN. "EKA", 1913.
Signerad och daterad i plåten samt signerad i blyerts, etsning på van Welderen zonenpapper (vattenstämpel), plåtyta 90x120 mm, bladmått 23x28,5 cm.
Referens: Hjert&Hjert 266.
Referens: Hjert&Hjert 266.