BORDSLAMPA, mässing, "Aneta", möjligen Uno Dahlén, 1900-talets andra hälft.

316726. BORDSLAMPA, mässing, "Aneta", möjligen Uno Dahlén, 1900-talets andra hälft.

Stomme i form av fem hoppressade kulor.
Höjd 45,5 cm.

Bruksslitage, utan skärm, något ärgad, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 45,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 3 958