BARTOLOMÉ ESTEBAN MURILLO. EFTER. Santa Rosa de Lima.

3165888. BARTOLOMÉ ESTEBAN MURILLO. EFTER. Santa Rosa de Lima.

Olja på duk
Kopiera med variationer av originalet bevarat före 2015 i en privat samling i Madrid. Referensbibliografi: Enrique Valdivieso, ”Murillo: catalog raisonné de”, Madrid, 2010, s. 199, nr 304.
125,5x98 cm.

Skador, fläckar och tårar. Canvas vikad på baksidan. Gammal restaurering och efterbehandling. Åldrad lack. Stomme i förgyllt trä, med gallerier av xylofager och defekter.

Nej, betalas av säljaren

Gör en kostnadsfri värdering!

Olja på duk
125,5x98 cm.

Nej, betalas av säljaren

Antal besök: 527