LJUSLYKTA, glas, "Majakka" Nanny Still, Riihimäen Lasi, Finland.

316504. LJUSLYKTA, glas, "Majakka" Nanny Still, Riihimäen Lasi, Finland.

2 delad ljuslykta i glas. Fot i klarglas, kupa i röd glasmassa.
Höjd 33,5 cm.
Etikettmärkt Riihimäen Lasi. Made in Finland.
Design 1975.

Bruksskick.
Repor i botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 33,5 cm.
Design 1975.

Bruksskick.
Repor i botten.

Antal besök: 5 479