PARTI SILVER, 11 delar, bland annat ljusstakar, saltkar, 1900-tal.

316502. PARTI SILVER, 11 delar, bland annat ljusstakar, saltkar, 1900-tal.

1 par ljusstakar med fylld fot, höjd ca 7,5 cm.
Druvsax med rostfria blad, längd 15,5 cm.
4 smörknivsstöd.
Serveringssked, läng ca 11,5 cm.
Pokal, höjd 4,5 cm.
Saltsked.
2 saltkar med glasinsatser, längd 4,5 - 5,5 cm.

Vikt exklusive ljusstakar, druvsax samt glasinsatser 97 gram.

Slitage, ljusstakar med mindre bucklor på fot. Saltkarens fötter något skeva, en glasinsats lagad samt med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

4 smörknivsstöd.
Pokal, höjd 4,5 cm.
Saltsked.

Antal besök: 837