316352. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Damporträtt. Olja på duk, 1700-tal, osignerad.
Möjligen G.E. Schröder.
Proveniens Vult von Steijernska-Bergmanska Hallsnäs i Ramkvilla.
78,5 x 63,5 cm.
Krackelyr, smärre fläckar, mindre färgbortfall, liten lagning över huvudet, mindre retuscher.