3161621. Arkivskåp/duvkott, furu, troligen dansk.
Arkivskåp eller duvkott i furu med laminerade hyllor och träbakplatta. Svalstjärtfogar. 24 hyllor med 12 i varje sida dividerat med mittpros. Troligen tillverkad i Danmark.
Höjd: 80 cm.
Bredd: 47 cm.
Djup: 26,5 cm.
Ålder och slitage, inklusive repor, märken och enstaka rester från svart färg.
Höjd: 80 cm.
Bredd: 47 cm.
Djup: 26,5 cm.