KRYDDHYLLA, porslin och trä, "Blå Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

315947. KRYDDHYLLA, porslin och trä, "Blå Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets första hälft.

14 st skeppor. Längd 51,5, bredd 14, höjd 37,5 cm.

Bruksslitage, 2 stora samt 2 små skäppor med lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 7 817