315889. DAVID ROSÉN. Skåp, 2 st, polerad teak, Nordiska Kompaniet (NK). 1955.
Märkta med skyltar från Nordiska Kompaniet samt stämplade 18 Okt. 1955. Invändig inredning med utdragbara lådor.
Höjd 74, bredd 60, djup 41cm.
Bruksslitage, repor märken, ett skåp med ljusare fläck i lacken på ovansidan. Ett lås kärvar, går att låsa.
Nyckel/nycklar finns.