BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal.

315882. BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal.

Dekor av blommor i famille rose-färger. Utvändigt med dekor av medaljonger. Glaserat i cafe au-laitglasyr. Diam 23 cm.

Flertalet sprickor samt nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Flertalet sprickor samt nagg.

Antal besök: 822