315764. MATSERVIS, 69 delar, stengods, "Coq", Stig Lindberg, Gustavsberg.
4 flata tallrik, diameter 27 cm.
20 flata tallrikar, diameter 24 cm.
7 djupa tallrikar, diameter 19,5 cm.
19 assietter, diameter 19 cm.
5 skålar, diameter 16, höjd 6,5 cm.
4 tekoppar, 6 fat.
8 kaffekoppar med 7 fat.
Gräddkanna
Sockerskål
2 udda fat medföljer.
Delvis 2:a sortering.Varierande slitage, repor.