ALADDINLYKTA, Anne Nilsson, Höganäs Keramik, 1980-tal.

315585. ALADDINLYKTA, Anne Nilsson, Höganäs Keramik, 1980-tal.

Sfärisk form.
Märkt undertill: Höganäs Keramik.
Etikettmärkt undertill: Använd endast tändvätska som bränsle.
Diameter ca 30 cm.
Höjd exkl. veke 21 cm.

Bruksslitage, troligen en lagning undertill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sfärisk form.
Diameter ca 30 cm.
Höjd exkl. veke 21 cm.

Antal besök: 1 793