3155422. KARMSTOL, Lindome, 1920-tal.
Höjd 88, sitthöjd 45 cm.
Proveniens konsul Brunius på Hunnerstad gård i Eksjö, Höreda. Stolen specialbeställdes 1928 av Brunius. Enligt uppgift Lindome.
Höjd 88, sitthöjd 45 cm.