315424. SOFFGRUPP, 6 + 3 sektioner samt SOFFBORD, 1900-tal.
Soffa i sektioner: 6 fåtöljer, något böjd form, á bredd i rygg ca 80 cm + 3 st bordsektioner á bredd baktill ca 40 cm.
Soffbord, olikformat, längd 122 bredd 81 höjd 56 cm.
Slitage, skadad klädsel, fläckar, torkade remmar. Fanerskador på bord.