MODELLBÅT, "Tiohuggare", trä, 1900-talets andra hälft.

3153392. MODELLBÅT, "Tiohuggare", trä, 1900-talets andra hälft.

Slup för 5 roddare med segel och fisketillbehör
Längd ca 80, bredd 25, höjd ca 13-18 cm.

Bruksskick, färgavfall på 1 frälsarkrans, 1 årtull böjd, 1 åra saknas, ytsmuts.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 405