MUKHA LINGA.

MUKHA LINGA.
3152691. MUKHA LINGA.

Mässingshuv för linga, dvs skyddshuv för fallos. Indien, sannolikt distriktet Maharashtra, ca 1900-talets mitt. Höjd 10,5 cm.

Smärre repor och märken.

Gör en kostnadsfri värdering!
3152691. MUKHA LINGA.

Smärre repor och märken.

Antal besök: 266