3150867. ALF WALLANDER. Mocca-/Kaffeservis, 22 delar, 1900-talets början, jugend.
Bestående av:
16 koppar mede fat (grön)
5 koppar med fat (blå)
1 kaffekanna.
Bruks- och åldersrelaterat slitage, tejprester.
Alf Wallander (1862–1914)
Antikhandlarens samling: Del II