314808. PINNSTOLAR, 4 st samt MATBORD med perstorpsskiva, 1950/60-tal.
Rygghöjd stolar 83 cm.
Köksbord mått 98 x 78 cm, höjd ca 75 cm, med 2 utdragsskivor 39 cm var.
Stolar rikligt med slitage, repor, märken, släppt i limningen på ställen. Köksbord bruksslitage.