PARTI GLAS, 13 delar, Bl a tillbringare och bricka, slipad dekor. 1900-talets första hälft.

314452. PARTI GLAS, 13 delar, Bl a tillbringare och bricka, slipad dekor. 1900-talets första hälft.

1 Tillbringare. Höjd ca 25 cm
3 Fat, runda. Diameter ca 14,5 cm
1 Fat, runt, diameter ca 17 cm
1 bricka, ca 30 x 18 cm
1 skål, rund, diameter ca 17,5 cm
6 glas på fot, höjd ca 10 cm.

Slitage, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 Tillbringare. Höjd ca 25 cm
1 bricka, ca 30 x 18 cm
6 glas på fot, höjd ca 10 cm.

Slitage, nagg.

Antal besök: 813