RICHARD THUSS. SKULPTUR, brons, skomakare, signerad, 1920-tal.
314421. RICHARD THUSS. SKULPTUR, brons, skomakare, signerad, 1920-tal.
Patinerad brons Gjutarstämplel Argentor, Wien. Signerad Thuss. Höjd 19 cm.
Richard THUSS (?-1945)
Richard Thuss var barnbarn till Bergman vid Bergmans Konstgjuteri.
Richard THUSS (?-1945)