KAFFESERVIS, porslin, 35 delar " Pompadour" Rosenthal.

314148. KAFFESERVIS, porslin, 35 delar " Pompadour" Rosenthal.

10 st assietter, diameter 17,5 cm
10 st fat, diameter 14,5 cm
12 st kaffekopp, höjd 6 cm, diameter 9 cm
kaffekanna, höjd 25 cm
sockerskål, höjd 12 cm
gräddsnipa, höjd 11,5 cm.

nagg i två koppar, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 st fat, diameter 14,5 cm
kaffekanna, höjd 25 cm
sockerskål, höjd 12 cm
gräddsnipa, höjd 11,5 cm.

Herrljunga Auktionsverk
Antal besök: 1 404