3140493. FORMAR, FAT. 3 st, eldfast porslin, "Pyro", Gustavsberg och Höganäs.
Fat Andersson & Johansson Höganäs Keramik 46x26 cm . Formar "Pyro" Wilhelm Kåge för Gustavsberg. Nummer 19 och 20 diameter 16,5-19 cm.
Smärre bruksskick. Liten form med litet nagg. Formar med obetydliga ytslitage.