SIMON GATE. "DRAPERISKÅLEN", ORREFORS, 1920-TALET.

3140207. SIMON GATE. "DRAPERISKÅLEN", ORREFORS, 1920-TALET.

Graverad dekor, signerad, numrerad 109, fatet 22,5x17 cm, skålens höjd 12 cm, skålens längd 22cm.

Någon bottenrepighet, i övrigt endast något lättare slitage.

Simon Gate (1883–1945)

Tema

Konstglas

Gör en kostnadsfri värdering!

Simon Gate (1883–1945)

Tema

Konstglas

Antal besök: 1 204